یکی از بزرگترین تابو‌های هالیوود، اعتراف به انجام عمل زیبایی است؛ از یک بوتاکس ساده گرفته تا جراحی‌های زیبایی پیشرفته‌تر مثل ایمپلنت سینه یا فیس‌لیفت (کشیدن پوست صورت). سال‌هاست که ستاره‌های هالیوودی، زیر سوزن و چاقوی جراحی رفتن را تکذیب می‌کنند.

برترین‌ها: یکی از بزرگترین تابو‌های هالیوود، اعتراف به انجام عمل زیبایی است؛ از یک بوتاکس ساده گرفته تا جراحی‌های زیبایی پیشرفته‌تر مثل ایمپلنت سینه یا فیس‌لیفت (کشیدن پوست صورت).

سال‌هاست که ستاره‌های هالیوودی، زیر سوزن و چاقوی جراحی رفتن را تکذیب می‌کنند، اما زمانه عوض شده و مدتی است که چندین سلبریتی شجاع درباره عمل‌های زیبایی خود لب یه سخن گشوده و از تجربیاتشان گفته‌اند؛ چه تجربیات خوب و چه تجربیات بد. باهم در این مطلب، نام این سلبریتی‌ها را مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.

یولاندا حدید

این مدل اسبق ۵۵ ساله که مادر مدل‌های معروف، جی‌جی و بلا حدید است، بالاخره به ظاهر اصلی خودش در سال ۱۹۶۴ بازگشت.

او در اینستاگرامش نوشت: «اکنون آزادانه و در بدنی عاری از ایمپلنت سینه، فیلر، بوتاکس، اکستنشن و تمامی مزخرفاتی زندگی می‌کنم که زمانی فکر می‌کردم جامعه من را تنها در آن صورت می‌پذیرد و یک زن، تنها اینگونه جذاب می‌شود؛ تا جایی که مسمومیت ناشی از آن داشت مرا به کشتن می‌داد.

حدید سال‌ها پیش نیز درباره این مسئله صحبت کرده بود که تزریق بوتاکس و فیلر پوستش را متوقف کرده است.

بریتنی اسپیرز

بریتنی در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه‌ای با مجله InStyle، درباره جراحی‌های کوچکی که داشت، صحبت کرد. او گفت: «دکتر من، راج کانودیا، که جراح پلاستیک اهل بورلی هیلز است، گاهی کار‌های کوچک جالبی برای من انجام می‌دهد. من قبلا عمل تزریق لب داشتم».

سیندی کرافورد

سیندی، سوپرمدل سال‌های نه‌چندان دور، اذعان کرد که در گذشته، بوتاکس تزریق می‌کرد. او در اینباره گفت: «من قرار نیست به خودم دروغ بگویم. سال‌ها پیش، کرم‌ها، دوای درد پوست بودند، اما پس از مدتی، تنها کاری که من می‌توانستم برای حفظ انعطاف پوستم انجام بدهم، تزریق ویتامین، بوتاکس و کلاژن بود.

من زندگی ساده و سالمی دارم. آب زیادی می‌نوشم؛ مراقب غذا‌هایی که می‌خورم، هستم و ورزش می‌کنم، اما کیفیت پوستم را به جراحی زیبایی‌ام مدیونم».

تایرا بنکس

تایرا در سال ۲۰۱۸ پس از اینکه در کتابش، درباره زیبایی طبیعی، چیز‌هایی نوشت، در مصاحبه‌ای با مجله پیپل گفت: «من انحراف بینی داشتم که اذیتم می‌کرد. می‌توانستم خوب نفس بکشم، اما جراحی را انتخاب کردم. من اعتراف می‌کنم! موهایم مال خودم نیست و بینی‌ام را هم جراحی کرده‌ام. من فکر می‌کنم مسئولیت گفتن حقیقت به مردم بر دوش من است».

کاردی بی

این رپر آمریکایی در سال ۲۰۱۷ درباره انتخابش، مبنی بر عمل‌های جراحی زیبایی مختلف در گذشته صحبت کرد. او در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که علاوه بر عمل حجیم کردن سینه، تزریقات غیرقانونی به باسن نیز انجام داده است. او در اینباره گفت: «برای اینکه بتوانی عمل تزریق قانونی باسن انجام بدهی، بدن خودت باید چربی اضافه داشته باشد تا آن چربی را برداشته و به باسن منتقل کنند. من بدنم چربی اضافه نداشت، اما به‌شدت دلم می‌خواست که باسنم بزرگتر شود».

گوئنت پالترو

پالترو در سال ۲۰۱۷ به بازار گفت: «من از محصولات آرایشی بهداشتی ارگانیک استفاده می‌کنم، اما عمل لیزر هم انجام می‌دهم. من خیلی چیز‌ها را امتحان کرده‌ام. من از رفتن زیر تیغ جراحی می‌ترسم، اما می‌دانید چیست؟ وقتی که ۵۰ سالم شد، باز هم همین سوال را از من بپرسید، آن موقع احتمالا به شما می‌گویم که همه‌چیز را امتحان می‌کنم؛ البته به‌جز تزریق دوباره بوتاکس، چون با تزریق بوتاکس، به‌نظر دیوانه و مسخره می‌آیم».

نیکول کیدمن

کیدمن در ژانویه سال ۲۰۱۳ در مصاحبه‌ای گفت: «متاسفانه من بوتاکس را امتحان کرده‌ام، اما اکنون از شر آن خلاص شده‌ام و بالاخره می‌توانم دوباره صورتم را تکان بدهم».

کورتنی کارداشیان

کارداشیان در می ۲۰۱۰ در مصاحبه‌ای با Nightline گفت: «من عمل ایمپلنت سینه انجام داده‌ام، اما این مسئله، یک راز نیست و من اهمیتی به آن نمی‌دهم».

کایلی جنر

کایلی در سال ۲۰۱۶ در اپلیکیشن خود نوشت: «من مخالف عمل جراحی زیبایی نیستم، اما فقط یک بار تحت بیهوشی قرار گرفتم، آن‌هم وقتی که به دندانپزشکی رفتم و واکنش خوبی نشان ندادم، چون واقعا ترسیده بودم. من بالا آوردم و روز بعد هم حالم بسیار بد بود، اما از آن زمان تاکنون فقط فیلر لب داشته‌ام، بااینحال من همان کسی هستم که همیشه می‌گویم: هرگز نگو هرگز. اگر در مسیر زندگی‌ام روزی برسد که احساس کنم از بدنم یا بخشی از آن راضی نیستم، مخالف تغییر دادنش نیستم».

جسیکا سیمپسون

گویا جسیکا طرفدار تزریق لب نیست. او در سال ۲۰۰۶ در مصاحبه‌ای گفت: «من زمانی عمل رستیلن (تزریق ژل) داشتم، اما پس از انجامش، به‌نظرم کاملا مصنوعی آمد و دوستش نداشتم، اما چهار ماه با آن سر کردم و خداراشکر اکنون لبم به حالت عادی برگشته است».

کیلی کوئوکو

بازیگر سریال «تئوری بیگ‌بنگ» (The Big Bang Theory) در مصاحبه‌ای عنوان کرده که عمل جراحی بینی، حجیم کردن سینه (که به‌نظر خودش بهترین کاری بوده که تاکنون انجام داده) و فیلر لب داشته است. او در اینباره می‌گوید: «متاسفم که این را می‌گویم، اما همانقدر که انسان باید به درون خود عشق بورزد، دلش می‌خواهد که ظاهر خوبی هم داشته باشد. من فکر نمی‌کنم که این کار‌ها را باید برای خوشایند یک مرد یا هر شخص دیگری انجام داد، بلکه این کار به من اعتماد بنفس می‌دهد که نتیجه‌ای بسیار خوب و لذت‎بخش دارد».

کورتنی کاکس

کورتنی بازیگر سریال «دوستان» (Friends) در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه‌ای با New Beauty گفت: «من تمامی فیلر‌های لبم را خارج کرده‌ام. اکنون در طبیعی‌ترین حالت ممکن هستم. من فکر می‌کنم که درحال حاضر، بیشتر از همیشه، شبیه آن کسی هستم که قبلا بودم. امیدوارم که همینطور باشد.

همه‌چیز تغییر می‌کند و کهنه می‌شود و من می‌خواستم جلوی این روند را بگیرم، اما این کار من باعث شد که مصنوعی به‌نظر برسم. خط‌های اطراف لب، چین‌وچروک نیستند، تنها خط خنده هستند. من یاد گرفتم که تغییراتم را بپذیرم و فهمیدم که فیلر‌ها دوست من نیستند».

لیزا کودرو

دیگر بازیگر سریال کمدی معروف «دوستان» (Friends) در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۳، عمل جراحی بینی‌اش در ۱۶ سالگی را «تغییر زندگی» نامید و گفت: «من از یک انسان زشت به یک شخص غیرزشت تبدیل شدم. من این جراحی را تابستان پیش از ورود به دبیرستان انجام دادم، بنابراین افراد زیادی بودند که نمی‌دانستند من قبلا چقدر زشت بودم. این واقعا یک تغییر بسیار بسیار بسیار خوب بود».

جیمی لی کورتیس

جیمی بازیگر در سال ۲۰۰۲ در مصاحبه‌ای با تلگراف عنوان کرد: «من همه‌کاری انجام داده‌ام. عمل جراحی پلاستیک کوچکی داشتم؛ کمی عمل جراحی لب داشتم و کمی هم بوتاکس تزریق کردم، اما می‌دانید چیست؟ هیچکدام فایده‌ای نداشت».

آنجلینا جولی

آنجلینا، ستاره هالیوودی در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز درباره تصمیمش برای عمل تخلیه سینه و ترمیم و کاشت دوباره آن صحبت کرد. او در اینباره گفت: «نه ماه پس از عمل تخلیه سینه، عمل ایمپلنت سینه با موفقیت انجام شد.

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های زیادی در اینباره انجام شده و نتایج آن زیباست». لازم به ذکر است که دلیل عمل جراحی آنجلینا، احتمال بالای بروز سرطان سینه، به‌دلیل مسائل وراثتی و ژنتیکی بود، نه جراحی زیبایی.

کلویی کارداشیان

کلویی، دیگر خواهر خانواده کارداشیان-جنر در شوی خود اعتراف کرد که فیلر صورت خود را خارج کرده است. او در اینباره گفت: «صورت من به‌قدری افتضاح شده بود که مجبور شدم بروم و تمام فیلر‌ها را خارج کنم. تجربه خوبی نبود و از اینکه دوباره تکرارش کنم، می‌ترسم. می‌توانم قسم بخورم که هنوز هم چیز‌هایی درون صورتم باقی مانده است».

کریس جنر

کریس، سردسته خانواده کارداشیان-جنر، هم در سال ۲۰۱۱ در شوی خانوادگیشان، اعتراف کرد که عمل فیس‌لیفت (کشیدن پوست صورت) انجام داده است. او گفت که پیش از ازدواج دوم دخترش، کیم کارداشیان، دست به این کار زده است.

چر

چر هرگز از صحبت کردن درباره عمل جراحی زیبایی خجالت نکشیده، اما می‌گوید به کاری که انجام نداده، اعتراف نمی‌کند. ستاره افسانه‌ای موسیقی آمریکا در سال ۲۰۰۲ در اینباره گفت: «من آنطور که دیگران می‌گویند، عمل جراحی زیبایی نداشتم، مثل ایمپلنت باسن و ایمپلنت ساق پا و ایمپلنت گونه.

در تمام زندگی‌ام، گونه‌هایم به همین شکل بودند؛ هیچ ایمپلنت باسنی انجام نداده‌ام؛ هیچکدام از دنده‌هایم را برنداشته‌ام. اگر هم می‌خواستم این کار‌ها را انجام بدهم، به هیچکس جز خودم ارتباطی نداشت».

رابین رایت

رابین، بازیگر سریال جنجالی «خانه پوشالی» (House of Cards) عاشق بوتاکس است و از اعتراف به این موضوع ترسی ندارد. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای با تلگراف گفت: «همه، این کار را انجام می‌دهند. فکر کنم نمی‌توانم از کلمه «همه» استفاده کنم، چون مطمئن نیستم، اما منصف باشید.

تنها چند قطره بوتاکس، آن‌هم دو بار در سال. من فکر می‌کنم که اکثر زنان، ۱۰ واحد تزریق می‌کنند که این کار، صورت را خشک می‌کند و دیگر نمی‌توان آن را حرکت داد. درستش این است که تنها یک واحد تزریق کنی، آن‌هم به نقاط خاصی. شاید گفتن این حرف‌ها در مصاحبه با یک مجله عاقلانه نباشد، اما من چیزی را پنهان نمی‌کنم».

جین فوندا

ستاره افسانه‌ای هالیوود، در سال ۲۰۱۰ به‌طور داوطلبانه در بلاگش درباره جراحی پلاستیک خود مطلب نوشت و گفت: «باب ایوانز از مدل موی جدید و کوتاه من تعریف کرد و من گفتم: متشکرم، من به‌تازگی برروی چانه و گردنم، جراحی انجام دادم و سیاهی زیر چشمم را نیز برداشتم و بعد از آن با خودم فکر کردم که بهتر است مدل موهایم را هم تغییر بدهم، بنابراین مردم فکر کردند که تنها مدل موهایم عوض شده.

کار من به‌نظر او جالب آمد و حتی بخاطرش مرا تحسین کرد و گفت که تاکنون ندیده بود کسی، خودش اعتراف کند که عمل جراحی زیبایی انجام داده است. من تصمیم داشتم که درباره این موضوع در وبلاگم مطلب بنویسم، بنابراین خب که چی؟ اکنون بیشتر شبیه آن چیزی هستم که احساس می‌کنم باید باشم. خوشحالم که این کار را انجام دادم».

بروک شیلد

این مدل در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۰ عنوان کرد که سعی کرد از بوتاکس استفاده کند، اما ترسید. او در اینباره گفت: «من می‌خواستم عمل لیزر انجام بدهم، چون چین‌وچروک‌هایم را دوست ندارم، اما باید کسی را پیدا می‌کردم که کارش خوب باشد. من ترسیدم که پس از پایان عمل، شبیه جوکر شوم».

آنا فریس

این کمدین زن به‌طور داوطلبانه در کتابش درباره تلاشش مبنی بر تزریق لب و انجام عمل حجیم‌سازی سینه نوشت: «من شروع به تزریق به لب بالایم کردم. مدت کوتاهی این کار را انجام دادم و متوجه تفاوت کمی شدم، اما هیچکس دیگر متوجه این تفاوت نشد. من تعجب می‌کردم که آیا هیچکس نفهمید که من چنین کاری انجام داده‌ام؟». پس از اینکه یکی از دوستان آنا، درباره لب‌هایش نظر داد، کم‌کم تزریق را متوقف کرد. بازی او در یکی از فیلم‌هایش باعث شد که مدت کوتاهی پس از ازدواج با همسر سابقش، کریس پرت، به فکر عمل جراحی سینه بیفتد و این کار را انجام بدهد.

کورتنی لاو

لاو در سال ۲۰۱۴ در شوی جیمی کیمل به او گفت: «بله! من عمل جراحی بینی انجام دادم. در طول شش ماه، دنیا برایم زیر و رو شد».

اشلی تیسدیل

ستاره فیلم سینمایی «دبیرستان موزیکال» (High School Musical) در سال ۲۰۰۷، بخاطر انحراف بینی، عمل جراحی انجام داد. او در اینباره به مجله پیپل گفت: «من این کار را به این خاطر که به عمل جراحی زیبایی اعتقاد دارم، انجام ندادم، بلکه برای حفظ سلامتی خودم این کار را کردم.

من تقریبا از سمت راست بینی‌ام نمی‌توانستم نفس بکشم. من می‌خواهم که طرفدارانم حقیقت را بدانند. من طوری رفتار نمی‌کنم که انگار هیچ عملی انجام نداده‌ام؛ فقط می‌خواهم صادق باشم، چونکه طرفدارانم همه چیز من هستند».